Skip to main content
Maledivy INAK - Fulmaya Travel ® | Zavolajte nám: +421 902 901 974 | alebo napíšte: zajazdy@velkedivy.sk

Ostrov 1 – raj pre potápačov

Menší, ale životom pulzujúci ostrov, ktorý sa nachádza pri jednom z najlepších dive spotov na svete. Žije to tu šnorchlovaním a potápaním.

Hoci tento ostrov sa považuje za jeden z tých rušnejších (k dispozícii tu budete mať všetky vymoženosti civilizácie, množstvo kaviarničiek a obchodíkov, slušne vybavenú regionálnu nemocnicu, detské ihrisko), nájdete tu aj vytúžený pokoj a kľud. A čo je najdôležitejšie – komu pri dovolenkovaní ide o bohatý podmorský svet, pre toho je tento ostrov ako stvorený.

Ubytovanie

Ubytovaní budete v malom rodinnom penzióne, ktorý má dve ubytovacie časti. Pre mladých a „pártychtivých“ dovolenkárov je určená časť ubytovania, ktorá sa nachádza minútku od pláže. Pre rodiny s deťmi slúži hlavná ubytovacia časť, ktorá sa nachádza od pláže 5 minút pohodovej chôdze. Izby sú klimatizované a je na nich wifi.

Pláž

Miestna plavková pláž je vybavená lehátkami a je vhodná na leňošenie, čľapkanie a šnorchlovanie (pre všadeprítomný koral sa v plytkej vode zle pláva). Pre tých, čo chcú plávať, odporúčame plážovanie pri sandbanku, ktorý sa nachádza neďaleko ostrova. Je to jedno z najgýčovejších miest, aké na Maledivách poznáme. Miestni rybári vás sem za pár dolárov radi kedykoľvek odvezú. Záleží teda len na vás, ktorú pláž pre svoj denný oddych zvolíte – či pláž na ostrove, na sandbanku alebo na priľahlom piknikovom ostrove.

Strava

Na tomto ostrove najviac odporúčame pobyt s raňajkami. Pre zvyšok stravy je najlepšie využiť miestne reštaurácie. Majú slušný výber jedál a dobré ceny.

Aktivity

Keďže blízko sa nachádza jeden z najlepších dive spotov na svete, potápanie a šnorchlovanie tu si ozaj užijete. Ďalšie aktivity – výlet na sandbank alebo piknikový ostrov, rybačka, výlet za korytnačkami, delfínmi, žralokmi či mantami, romantická večera na pláži, výlet do all-inclusive rezortu alebo na iné lokálne ostrovy.