Skip to main content
Maledivy INAK - Fulmaya Travel | Zavolajte nám: +421 902 901 974 | alebo napíšte: zajazdy@velkedivy.sk

Ostrov 3 – pohoda pri sandbanku

Sandbank je tým najgýčovejším elementom vystihujúcim prapodstatu Maledív. Tento ostrov ho má rovno pred dverami.

Ostrovček č. 3 je romantický a keďže doposiaľ ešte nebol objavený rozsiahlejším masovým turizmom, je aj tichý a pokojný. Jeho najväčšou výhodou je vlastný sandbank (neobývaný piesočný ostrovček) hneď oproti. Na každom inom ostrove si treba za výlet na sandbank priplácať, tu môžete byť na sandbanku kedykoľvek a zadarmo. Po niektoré dni, ak budete mať šťastie, tam budete len celkom sami. Ako pustovníci, ako robinsoni, len vy dvaja a tyrkys okolo. Ale nemusíte sa obávať, že budete úplne mimo civilizácie – na ostrove samotnom nájdete aj praktické vymoženosti v podobe niekoľkých obchodíkov a reštaurácií, a takisto aj detské ihrisko a zdravotnú starostlivosť.

Ubytovanie

Malý rodinný guesthouse, v ktorom budete ubytovaní, sa nachádza priamo oproti pláži. Hostia v ňom majú k dispozícii príjemný malý dvor na posedenie a v každej izbe wifi, klimatizáciu, tv a minichadničku.

Pláž

Najbližšia plavková pláž sa nachádza vo vzdialenosti pár krokov od nášho ubytovania. Okrem toho je tu ešte „hlavná bikini pláž“ – pár minút od nášho guesthousu. Na sandbank sa dostanete buď kajakom, alebo sa k nemu prebrodíte či preplávate. Niekedy je voda nižšie a vtedy môžete pohodlne prekráčať po piesočnatej cestičke, ktorá sa tu vytvorí. V období, kedy treba k sandbanku preplávať, sa báť nemusíte – zvládne to aj slabší plavec.

Strava

Na tomto ostrove najviac odporúčame pobyt s raňajkami alebo polpenziou. Na ostrovčeku sa nachádzajú aj miestne reštaurácie, kde si môžete dať obed či večeru.

Aktivity

Ostrov ponúka veľa zaujímavých možností na výlety a aktivity: šnorchlovací výlet na vzdialenejší koralový útes, výlet za mantami či delfínmi, výlet na iné lokálne ostrovy, romantická večera vo dvojici na pláži, potápanie s kvalifikovaným PADI inštruktorom (môžete si spraviť aj PADI kurz), vodné športy ako kajakovanie či paddleboard.