Skip to main content
Maledivy INAK - Fulmaya Travel ® | Zavolajte nám: +421 902 901 974 | alebo napíšte: zajazdy@velkedivy.sk

Ostrov 4 – plantáže a korytnačky

Ak si myslíte, že na maličkom ostrovčeku by ste sa unudili, tento ostrov je pre vás tá správna voľba. Nájdete tu pekné prírodné scenérie, dve plavkové pláže a korytnačky priamo pri pláži.

Ide o jeden z najslávnejších maledivských plantážnických ostrovov, ktorý ovocím a zeleninou zásobuje viacero atolov. Veľká dedina na ostrove, ale aj melónové a papájové plantáže sú ako stvorené na pozorovanie každodenného života domácich. Ostrov vás zaujme pomerne hustými palmovými hájikmi a na rozdiel od iných maledivských ostrovov – neobídete ho peši za 15 minút, môžete sa tu túlať aj hodinu. Keďže je tu veľa turistických guesthousov, tento ostrov je taký „travel hub“ (pokiaľ radi stretávate iných cestovateľov, bude vám to vyhovovať).

Ubytovanie

Ubytovaní budete v rodinnom guesthouse, ktorý sa nachádza zhruba 10 minút od pláže a má milé vonkajšie posedenie. V izbách je wifi, klimatizácia, tv a mini chladnička.

Pláž

Na pláž sa od ubytovania dostanete buď príjemnou prechádzkou, alebo si v guesthouse môžete požičať bicykel (toto je „bicyklový ostrov“- ideálny pre tých, čo chcú aktívnejšiu dovolenku, počas ktorej preskúmajú rôzne zákutia ostrova). Na ostrove sú dve plavkové pláže. Majú čistý prístup do vody, bez polámaných koralov, a voda je dostatočne hlboká nielen na „namáčanie sa“, ale aj na plávanie. Pri jednej z pláží nájdete malý koralový útes, v ktorom žijú korytnačky. Keďže sa s ľuďmi kamarátia, na konci dovolenky môžete mať niekoľko pekných fotiek s nimi.

Strava

Na tomto ostrove odporúčame pobyt s raňajkami. Obedy a večere si môžete pohodlne dať v niektorých z početných reštaurácií.

Aktivity

K dispozícii je množstvo zaujímavých výletov – výlet za delfínmi, za mantami, výlet na sandbank (ostrovček piesku uprostred tyrkysovej lagúny), šnorchlovací výlet (ak by vám nestačila šnorchlovačka na domácom útese) či výlet na iné lokálne ostrovy. Je tu aj možnosť potápania s kvalifikovaným PADI inštruktorom.