Skip to main content
Maledivy INAK - Fulmaya Travel ® | Zavolajte nám: +421 902 901 974 | alebo napíšte: zajazdy@velkedivy.sk

Zabudnutý atol – pre aktívnych ľudí

Ostrovy, na ktoré sa „zabudlo“, sú na Maledivách čoraz zriedkavejší fenomén. O to vzácnejšie je, keď objavíte celý zabudnutý atol! Ak vás zaujíma skutočné poznanie krajiny, toto je to správne miesto. Tu sa dá ísť ozaj do hĺbky. Navyše, z celej našej ponuky práve tu zažijete tú najlepšiu šnorchlovačku so živými koralmi, a tiež skvelé výlety.

Hlavný ostrov, na ktorom budete ubytovaní, je veľký, a okrem bielunkých pláží má aj džungľu, množstvo plantáží a dokonca aj sladkovodné termálne jazero s liečivým bahnom. Nachádza sa dve hodiny loďou od hlavného mesta a vďaka tomu, že je „logisticky zašitý“, je dodnes nekomerčný. A nielen to – má ešte aj mimoriadne zaujímavú históriu (ak chcete vedieť, prečo sa naň zabudlo, čítajte ďalej:)

Kto chce zažiť čo najpôvodnejšie Maledivy a okrem oddychu na pláži byť aj aktívny a spoznávať, toto miesto je preňho ako stvorené. Pobyt tu totiž ponúkame vo forme balíčkov, ktoré sú nabité aktivitami a výletmi. A v rámci nich spoznáte aj zvyšné dva zabudnuté ostrovy.

Atol, na ktorý sa zabudlo / Z histórie ostrovov

Až do konca 90. rokov Maledivy nemali žiadne väzenie. Kriminalita bola veľmi nízka a ak sa sa aj náhodou vyskytol nejaký nezbedník, jeho potrestanie sa riešilo jednoducho – vyhnanstvom na vzdialené ostrovy. Tam neštastníci splynuli s miestnym obyvateľstvom, ktoré sa naučilo prijímať do svojej komunity nových ľudí. Na ostrove, kde bývame my, končili vždy politickí väzni. Tých bolo, vzhľadom na diktátorský režim, ktorý na Maledivách vládol 40 rokov, najviac. Tento ostrov nás očaril svojou jedinečnosťou. Nie, nie je tu kriminalita, práve naopak. Ľudia sú tu viac „open minded“ ako kdekoľvek inde na Maledivách. Možno preto, že ich predkovia boli politickí rebeli.

Ubytovanie

Najlepší guesthouse, ktorý momentálne máme v ponuke. Vlastní ho vzdelaná disidentská rodina z Male, je vkusne prerobený, zasadený do množstva kvetov a dreva, nachádza na konci dediny pri lesíku. Guesthouse má 6 priestranných izieb, ktoré sú vhodné aj pre rodiny s deťmi a kam sa zmestia aj dve prísteľky. Sú klimatizované, je tu wifi a k dispozícii je rýchlovarná kanvica. A čo je najdôležitejšie, v tomto guesthouse oceníte ozajstnú pohodu, pozornosť a záujem, s akými sa o vás naši domáci budú starať. 

Pláž

Bikini pláž s nádherným bielym pieskom je vzdialená zhruba 10 minút chôdze pešo z guesthousu. K dispozícii máte zdarma aj bicykle. Guesthouse vlastní aj trojkolesovú elektrickú “buggy”, ktorou sa tiež môžete pohodlne odviezť na pláž (v rámci dovolenkových balíčkov zdarma). Pláž je veľká, členitá, nachádza sa tu pár lehátok a slnečníkov, húpacie siete. Je tu veľa prirodzeného tieňa, takže si netreba brať žiadny slnečník. Bonusom tohto ostrova, že sa v jeho blízkosti nachádza až šesť sandbankov (gýčovitý piesočný výbežok v mori). Plážovanie a kúpanie si teda môžete užiť dosýta na rôznych miestach.

Strava

Odporúčame pobyt s plnou penziou. Možnosti stravovania mimo guesthousu sú na tomto ostrove limitované.

Aktivity

Možnosti výletov a aktívít sú tu naozaj bohaté. Okrem objavovania panenskej prírody a tyrkysových lagún, tu nájdete aj totálnu divočinu. Hlavná výhoda celej tejto zóny je „pod vodou“. Keďže koralové útesy v tejto lokalite neboli poškodené teplými prúdmi, šnorchlovanie tu je luxusný zážitok. Nešnorchluje sa z pláže, na útesy vás odvezieme loďkou. V oblasti, kde je seagrass, sa pri ostrove dajú vidieť aj korytnačky.

Výhodné dovolenkové balíčky pre aktívnych:

Dovolenkový „balíček relax“ zahŕňa – prehliadku ostrova, počas pobytu plnú penziu, transfer z letiska a na letisko, poldňový piknik na piknikovom ostrove, poldňový výlet na malý piesočný ostrovček uprosted mora (sandbank), šnorchľovačku s korytnačkami, rajami a žralokom, privátnu večeru na pláži, výlet za delfínmi pri západe slnka, každý deň odvoz z pláže a na pláž.

Dovolenkový „balíček dobrodruh“ zahŕňa – prehliadku ostrova, počas pobytu plnú penziu, transfer z letiska a na letisko, šnorchľovací výlet, poldňový výlet na malý piesočný ostrovček uprosted mora (sandbank), výlet na ďalšie dva ostrovy tohto atolu, celodňový výlet na neobývaný ostrov, floating breakfast – špecialita nášho guesthousu (raňajky „na vode“), výlet za mantami, nočnú šnorchľovačku, každý deň odvoz z pláže a na pláž.

Aj keď sa na našom ostrove nenachádza dive centrum, ak sa chcete potápať, zabezpečíme vám potápanie či absolvovanie PADI kurzu dive centrom zo susedného ostrova, ktoré vás každý deň vyzdvihne v maríne.