Skip to main content
Maledivy INAK - Fulmaya Travel | Zavolajte nám: +421 902 901 974 | alebo napíšte: zajazdy@velkedivy.sk

Zóna 7 – Pre aktívnych ľudí

Tri ostrovy, ktoré sa nachádzajú kúsok od seba. Nájdete tu pokojné biele pláže bez turistov a z celej našej ponuky práve tu zažijete najlepšiu šnorchlovačku so živými koralmi a tiež skvelé výlety a aktivity.

Tieto tri ostrovčeky sme tajuplne nazvali „Zóna 7“ (ak chcete vedieť prečo, čítajte nižšie:)

Hlavný ostrov, na ktorom budete ubytovaní, je veľký, a okrem pláží má aj džungľu, množstvo plantáží a dokonca aj sladkovodné termálne jazero s liečivým bahnom. Nachádza sa dve hodiny loďou od hlavného mesta a vďaka tomu, že je „logisticky zašitý“, je ozaj nekomerčný.

Ak vás zaujíma skutočné poznanie krajiny, toto je to správne miesto. Tu sa dá ísť do hĺbky. Pobyt tu ponúkame i vo forme balíčkov („Relax“ alebo „Dobrodruh“), v rámci ktorých spoznáte aj okolie a zvyšné dva ostrovy. Ostrov odporúčame jednotlivcom, párom i rodinám, ktoré chcú zažiť čo najpôvodnejšie Maledivy a okrem oddychu na pláži chcú byť aj aktívni.

A prečo Zóna 7? História týchto ostrovov nám totiž pripomenula „zakázané zóny“ z filmov:) Až do konca 90. rokov Maledivy nemali žiadne väzenie. Kriminalita bola veľmi nízka a ak sa sa aj náhodou vyskytol nejaký nezbedník, jeho potrestanie sa riešilo jednoducho – vyhnanstvom na vzdialené ostrovy. Tam neštastníci splynuli s miestnym obyvateľstvom, ktoré sa naučilo prijímať do svojej komunity nových ľudí. Na ostrove, kde bývame, končili vždy politickí väzni. Tých bolo, vzhľadom na diktátorský režim, ktorý na Maledivách vládol 40 rokov, najviac. Tento ostrov nás očaril svojou jedinečnosťou. Nie, nie je tam kriminalita, práve naopak. Ľudia sú tu viac „open minded“ ako kdekoľvek inde na Maledivách. Možno preto, že ich predkovia boli politickí rebeli.

Ubytovanie

Najlepší guesthouse, ktorý momentálne máme v ponuke. Vlastní ho vzdelaná disidentská rodina z Male, je vkusne prerobený, zasadený do množstva kvetov a dreva, nachádza na konci dediny pri lesíku. 
Guesthouse má 6 priestranných izieb. Tie sa dajú aj poprepájať do veľkých rodinných izieb. Sú klimatizované, je tu wifi a k dispozícii je rýchlovarná kanvica.

Pláž

Bikini pláž s nádherným bielym pieskom je vzdialená zhruba 10 minút chôdze pešo z guesthousu. K dispozícii máte zdarma aj bicykle. Guesthouse vlastní aj trojkolesovú elektrickú “buggy”, ktorou sa tiež môžete pohodlne odviezť na pláž (v rámci dovolenkových balíčkov zdarma). Pláž je veľká, členitá, nachádza sa tu pár lehátok a slnečníkov, húpacie siete. Je tu veľa prirodeného tieňa, takže si netreba brať žiadny slnečník.

Strava

Odporúčame plnú penziu. Možnosti stravovania mimo guesthousu sú na tomto ostrove limitované.

Aktivity

Možnosti výletov a aktívít sú tu naozaj bohaté. Okrem objavovania panenskej prírody a tyrkysových lagún, tu nájdete aj totálnu divočinu. Hlavná výhoda celej tejto zóny je „pod vodou“. Keďže koralové útesy v tejto lokalite neboli poškodené teplými prúdmi, šnorchlovanie tu je luxusný zážitok. Nešnorchluje sa z pláže, na útesy vás odvezieme loďkou. V oblasti, kde je seagrass, sa pri ostrove dajú vidieť korytnačky.

Výhodné dovolenkové balíčky pre aktívnych:

Dovolenkový „balíček relax“ zahŕňa – prehliadka ostrova, počas pobytu plná penzia, transfer z letiska a na letisko, poldňový piknik na piknikovom ostrove, poldňový výlet na malý piesočný ostrovček uprosted mora (sandbank), šnorchľovačka s korytnačkami, rajami a žralokom, privátna večera na pláži, výlet za delfínmi pri západe slnka, každý deň odvoz z pláže a na pláž.

Dovolenkový „balíček dobrodruh“ zahŕňa – prehliadka ostrova, počas pobytu plná penzia, transfer z letiska a na letisko, šnorchľovací výlet, poldňový výlet na malý piesočný ostrovček uprosted mora (sandbank), výlet na ďalšie dva ostrovy zóny 7, celodňový výlet na neobývaný ostrov, floating breakfast – špecialita nášho guesthousu (raňajky „na vode“), výlet za mantami, nočná šnorchľovačka, každý deň odvoz z pláže a na pláž.

Na našom ostrove sa nenachádza dive centrum, ale v prípade záujmu je možné zabezpečiť potápanie či absolvovanie PADI kurzu dive centrom na susednom ostrove.