Skip to main content
Maledivy INAK - Fulmaya Travel ® | Zavolajte nám: +421 902 901 974 | alebo napíšte: zajazdy@velkedivy.sk

Ostrov 5 – Autentická atmosféra

Odľahlý malý ostrovček sa nachádza dve hodiny od hlavného mesta. Nájdete tu nádherné biele pláže, užijete si dobrú šnorchľovačku a očarí vás autentický charakter dedinky a miestneho života.

Spolu s ostrovom č. 7 je tento ostrov momentálne naším najlepším cestovateľským výberom. Odporúčame ho najmä nasávačom atmosféry a pozorovateľom človečiny. Ulahodí nielen tým, ktorí si chcú poleňošiť na pláži, ale aj dobrodruhom a neposedným ľuďom, ktorí chcú byť aktívnejší. Vhodný je i pre rodinky s deťmi, ktoré uprednostňujú skôr nekomerčné miesta. Keďže turistov je tu po väčšinu roka striedmo, bielunká pláž nie je takmer nikdy preplnená.

Ubytovanie

Príjemný štvorizbový guesthouse sa nachádza cca 5 minút od plavkovej pláže. Dostanete sa na ňu kratučkou „leháro“ prechádzka cez dedinku. V tomto guesthouse zažijete ozajstnú rodinnú atmosféru a pohostinnosť. Guesthouse má priestranný dvor, na ktorom si môžete pohodlne posedieť a aj vaše deti tu budú mať dostatok priestoru na svoje šantenie. Do izby každý deň dostanete pitnú vodu a samozrejmosťou v izbe sú uteráky do sprchy a na pláž, klíma a internet.

Pláž

Na plavkovú pláž s bielučkým pieskom a tyrkysovou lagúnou sa dostanete krátkou prechádzkou od guesthousu. Okrem hlavnej pláže nájdete na ostrove aj dve ďalšie dve zaujímavé pláže. Tie vám tiež odporúčame vyskúsať, no keďže tu môžete stretnúť domácich a nie sú oficiálnymi plavkovými plážami – treba na nich mať na sebe plavkové šortky a plavkové tričko.

Strava

Najviac tu odporúčame pobyt s polpenziou. Ak budete chcieť, obed si môžete doobjednať priamo v guesthouse, alebo môžete využiť jednu z miestnych reštaurácií. Tie majú dobrý výber a dostupné ceny. Na ostrove nájdete i jednoduché potraviny, v ktorých si môžete dokúpiť rôzne drobnosti a nápoje.

Aktivity

Na tomto ostrove sa medze nekladú. Možnosti aktivít sú tu bohaté – výlet na sandbank (neobývaný ostrovček uprostred tyrkysového mora, je to gýč na zaplakanie!), šnorchľovanie s manta rajami, pozorovanie delfínov, výlet za korytnačkami či whalesharkom, výlet na iný obývaný ostrov. Jedným z top zážitkov, ktorý vám radi zorganizujeme, je piknik a prenocovanie v stane na neobývanom súkromnom ostrove. Výhodou tohto ostrova je, že tu nájdete kvalitný house reefe. Kvalitne pošnorchľovať si teda môžete i priamo z ostrova. Pre zanietených šnorchlistov však máme k dispozícii aj šnorchľovacie výlety na vzdialenejšie útesy. V miestnom Dive Centre sa môžete potápať s kvalifikovaným inštruktorom, prípadne si môžete spraviť i PADI kurz.