Skip to main content
Maledivy INAK - Fulmaya Travel | Zavolajte nám: +421 902 901 974 | alebo napíšte: zajazdy@velkedivy.sk

Ostrov 10 – Na skok od Male

Šarmantný ostrovček s krásnou lagúnou, ktorý sa nachádza len pol hodinku od letiska. Je vhodný aj na kratšie pobyty. Vďaka množstvu zaujímavých exkurzií si tu pri dlhšom pobyte prídu na svoje najmä aktívni ľudia.

Tento ostrovček je z našej ponuky najbližšie k letisku. Žije to tu lokálnym životom a dedinka na ňom je veľmi útulná. Uličky sú plné kvetov, miestni si naozaj dajú záležať a kochlík strčia všade, kam sa dá. Keďže sem chodia dovolenkovať samotní Maledivčania, vrátane párikov na honeymoon, tento ostrov má celkom inú atmosféru. Je tu veľa suvenírových obchodíkov a malých kaviarničiek, niektoré sú doslova vo dvore miestnych obyvateľov.

Ubytovanie

Ubytovaní budete v jednoduchom malom backpackerskom guesthouse, ktorý má len tri izbičky. Nachádza sa na lokálnej pláži a vonku nájdete príjemné posedenie.

Pláž

Plavková pláž sa nachádza 5 minút chôdze od ubytovania a má nádhernú lagúnu s výborným vstupom do vody (keďže tu nie sú koraly, rovno môžete plávať v tyrkysovej nádhere). Tú istú lagúnu s nami zdieľa aj rezort, ktorý je skutočne čo by kameňom dohodil, takže výhľady máme aj na vodné vilky, akurát, že susedia oproti platia za tú istú lagúnu, tie isté rybičky vo vode ťažké tisíce. Na pláži sú k dispozícii zdarma slnečníky a lehátka. Pokiaľ by žiadne voľné neboli, stačí povedať managerovi hotela a postaví vám náš slnečník.

Strava

Na tomto ostrovčeku odporúčame pobyt s raňajkami (v maríne je dobrá reštaurácia), prípadne pre tých, čo chcú byť aktívni, odporúčame balíčky, ktoré zahŕňajú polpenziu a jeden výlet denne.

Aktivity

Tento ostrovček je „exkurziový“. Stačí si len pomyslieť na nejaký druh aktivity a môžete ho absolvovať – výlet na sandbank, rybačka, výlet za korytnačkami, delfínmi, žralokmi či mantami, piknik, romantická večera, výlet do luxusného all-inclusive rezortu alebo na iné lokálne ostrovy…

K dispozícii v našom guesthouse sú aj vodné športy, stačí si ich len vypýtať. Ostrov má celkom slušný house reef, kde sa dá pohodlne šnorchlovať aj bez nutnosti výletov. Ten však nie je na bikini pláži, ale asi 200 metrov na opačnú stranu od guesthousu. Ako jediný z našej ponuky je tento ostrovček vhodný aj pre surferov – z opačnej strany, ako je bikini beach, je surf break.