Skip to main content
Maledivy INAK - Fulmaya Travel | Zavolajte nám: +421 902 901 974 | alebo napíšte: zajazdy@velkedivy.sk

Ostrov 9 – tyrkys všade naokolo

Malý rybársky ostrovček obklopený neskutočne krásnou gýčovou lagúnou. Osloví hlavne tých, ktorí si chcú užiť komornejšiu dovolenku na pokojnom ostrove a nechcú cestovať extrémne ďaleko od letiska, napríklad kvôli malým deťom.

Tento náš ostrovček sa nachádza len hodinu od letiska rýchloloďou, ale aj napriek tomu patrí k tým doposiaľ „neobjaveným“. Turistov je tu naozaj len minimum, čo zaručuje pokojnú dovolenku bez davov ľudí. Špecifikom ostrova je jeho nádherná lagúna – druhá najväčšia na Maledivách. To znamená, že všade v diaľke, kam sa len pozriete, vidíte tyrkysové priezračné more. Domáci právom svoj ostrov nazývajú klenot medzi maledivskými ostrovmi.

Ubytovanie

Malý hotelík rodiného typu. Izby sú vybavené klimatizáciou, minichladničkou a je tu aj wifi. Neďaleko hotelíka nájdete i menšie potraviny a reštauráciu.

Pláž

Plavková pláž sa nachádza len kúsok nášho hotelíka, zhruba 3 minúty chôdze. Patrí medzi tie menšie maledivské pláže a sú na nej romantické prístrešky chrániace pred slnkom. Rovnako ako na celom ostrove, aj tu oceníte najmä pokojnú atmosféru. Prístup do vody je bezproblémový, bez koralov a vyhovuje i menším deťom.

Strava

Najviac odporúčame pobyt s polpenziou, prípadne plnou penziou.

Aktivity

Okrem plážovania môžete absolvovať rôzne zaujímavé výlety a aktivity – obľúbené je najmä šnorchlovanie pri vraku lode, výlet na sandbank, výlet za delfínmi, piknikový výlet a pod. Za najbližšími šnorchlovacími spotmi treba ísť loďkou pár minút od brehu, tu sa teda neponúka šnorchlovanie priamo z brehu, ale naši guidi vás na reef radi kedykoľvek zoberú.